Skirtumas tarp jūrinio ir kitų rūšių kolageno


Skirtingi kolageno gamintojai savo prieduose naudoja skirtingų tipų kolageno šaltinius, apie kuriuos diskutavome skyriuje „Kolagenas arba jaunystės baltymas - kam to reikia ir kodėl“. Tačiau būtent jūrinės kilmės kolagenas tampa vis populiaresnis apsišvietusių vartotojų tarpe. Panagrinėkime išsamiau klausimą, kodėl norint, kad atjauninimas būtų geriausias, organizmui reikia jūrų ar žuvų kolageno?


Kolageno gamybos istorija prasidėjo nuo gyvūninio kolageno, kurį gauti daug lengviau nei iš žuvų. Į rinką pateko ilgai prieš tai, kai žuvų kolagenas, gyvūninės kilmės kolagenas, neturėjo pakaitalų, todėl pirmieji klientai buvo lengvai gaunami. Tačiau, vystantis jūrinio kolageno gamybai pramonėje, paaiškėjo neginčijami jo pranašumai prieš gyvūnų kolageną. Faktas yra tas, kad gyvūnų kolageno molekulių dydis yra daug didesnis nei žuvų, todėl sunku prasiskverbti giliai į odą. Žinoma, kai kolageno reikia etiketėje tiesiog nurodyti, kad jo yra, pavyzdžiui, kosmetikoje, jo naudojimas yra pateisinamas. Kodėl mokėti daugiau, kai kosmetika daro tik paviršutinišką poveikį odai? Tačiau norint veiksmingai atjauninti organizmą, kolageno molekulės turi būti įmontuotos į žmogaus kūno struktūras, o štai gyvūno kolagenas veikia daug blogiau nei žuvų kilmės kolagenas. Žuvų kolagenas savo biochemine sudėtimi yra beveik identiškas paties žmogaus kolagenui, todėl jo įsiskverbimas į žmogaus baltymus yra beveik natūralus. Įsivaizduokite vaikų žaidimą, kuriame kubeliai turėtų būti įterpti į jiems tinkančius griovelius. Jei kubas yra tris kartus didesnis už griovelį, kaip gyvūninio kolageno atveju, greičiausiai negalėsite jo įterpti. Ir atvirkščiai, tinkamo dydžio kubas lengvai tilps į griovelius. Pagal analogiją visiškai teisingo dydžio (mažos molekulinės masės) jūrinis kolagenas gali būti lengvai integruojamas į žmogaus baltymų struktūras.


Be to, nepaisant to, kad tiek gyvūninis, tiek žuvies kolagenas turi tą patį aminorūgščių rinkinį, jie skiriasi atskirų aminorūgščių skaičiumi, todėl jūros kolageno struktūra ir savybės yra kelis kartus naudingesnės nei gyvūnui. Nedideli aminorūgščių, tokių kaip hidroksiprolinas, prolinas, glicinas, serinas, tirozinas, alaninas, glutamo ir asparaginės rūgštys, kiekiai reikalingi norint pradėti kolageno sintezės procesą organizme, yra padidėję žuvų kolageno kiekiuose.


Laboratoriniai gyvūninės ir žuvies kilmės kolageno tyrimai parodė, kad aminorūgščių sudėtis, molekulių struktūra ir dydis skiriasi nuo jūrinės kilmės, todėl jų vartojimas yra daug efektyvesnis. Išvada aiški: žuvų kolagenas daug greičiau ir efektyviau pradeda natūralius savo kolageno formavimo procesus organizme nei jo analogas gyvūnams.


Be to, daugybė tyrimų parodė, kad aukštos kokybės etaloninis žuvų kolagenas, praėjęs ultrafiltracijos gryninimo etape, sukelia mažiau alerginių reakcijų žmonėms, patiriamas visų rūšių alergijoms. Be to, jokia gyvūnų liga, tokia kaip galvijų snukio ir nagų liga ar pasiutligės karvių liga, nėra perduodama vartotojui kartu su žuvų kolagenu, be to, nėra ligų, kurios gali būti perduodamos iš žuvų žmonėms iš viso.


Be abejo, žuvų kolageno „Col Du Marine“, kuris praėjo 4 gryninimo etapus, mikro granuliuotų miltelių skonis, įskaitant ultra ir nanofiltravimą, neturi nė vieno žuvies pėdsako, todėl šiuo atžvilgiu „Col Du Marine“ yra geriausias pasirinkimas tiems, kurie netoleruoja jūros gėrybių ir jų bendro skonio. Svarbu ir tai, kad žuvų kolagenas ypač gerai tinka religingiems žmonėms, kuriems draudžiama maiste naudoti kiaulieną, kuri dažnai naudojama kaip šaltinis gyvūninės kilmės kolagenui gauti.


#bestcollagen, #marinecollagen, #coldumarine, #proteinsofbeauty, #beautyproteins, #collagen, #collagenpeptides